Su Arıtma Filtresi | Yedek Parça | Pasifiklife

Su Arıtma Filtresi

su arıtma filtresi
su arıtma filtresi

Su arıtma filtresi Pasifiklife su arıtma sistemleri olarak sertifikalı (NSF, TE, TSE ve ISO) ve güvenilir ürünleri siz değerli müşterilerimize tedarik etmeyi prensip edinmiş bir şirketiz.

 

Alışveriş ve servis hizmeti için bizimle iletişime geçin.

Pasifiklife

Pasifiklife su arıtma sistemleri tüm Türkiye’ye hizmet veren köklü su arıtma firmalarının başında gelmektedir. Türkiye geneline tecrübeli ve eğitimli ekibimizle su arıtma satış, servis, yedek parça ve teknik destek konularında özenli ve kaliteli hizmet vermekteyiz.

Neden Su Arıtmamın Filtrelerini Değiştirmeliyim

Su arıtma cihazlarında ön filtre gurubu (sediment, karbon ve blok karbon) zamanla suyun içerisindeki kaba tortulardan kireçten ve çamurdan dolayı tıkanır. Bu durundaki filtreler kaba tortuları, kireci ve çamuru filtre edemez. Kaba tortunun, çamurun ve kirecin filtre edilmeden membran filtreye ulaşması sonucunda çok kısa bir sürede su arıtma cihazının kalbi olan membran filtreyi tıkar. Tıkanan membran filtre görevini yapmamakla kalmaz içerisinde biriken yabancı maddeler yüzünden zaman içerisinde filtrenin içerisinde bakteri oluşumuna sebep olur. Siz su arıtma cihazının belli periyotlarla değişen filtrelerini değiştirmezseniz filtrelenmemiş su içmekler kalmaz membran filtrenin içerisinde oluşan bakterileri de tüketmiş olursunuz.

Su Arıtma Cihazımın Filtre Değişim Vakti Geldiğini Nasıl Anlarım

Su arıtma cihazınızın filtre değişim vakti geldiğini anlamanın birkaç yöntemi var. Bu yöntemleri şunlardır.

Bunlardan ilki ve en basiti olan suyu tadarak anlama. Gayet basit bir yöntemdir, Suyunuzun tadı değişmeye başladığını hissediyorsanız muhtemelen filtrelerinizin değişim vakti gelmiştir. Her kolay şeyde olduğu gibi bu yöntemde de bazı sorunlar var bu sorunlardan biri sizin değişen suyunuzun tadına alışmanız ve suyunuzun tadının değiştiğini anlamamanızdır.

Bir diğer yöntem ise TDS metre kullanarak suyunuzun temizliğini ölçmektir. Piyasadan oldukça cüzi miktarlara satın alınabilen TDS metreler suyunuzun temizlik derecesini ölçerek sizin kesin bir yargıya ulaşmanızı sağlıyor. TDS metreler 0 dan 999 a kadar değer verirler, içilebilir temiz suyun değeri Amerikan sağlık bakanlığı tarafından 50 ppm olduğu açıklandı yani 50 değerinin altındaki sular içilebilir olarak kabul ediliyor sizde bir bardağa su doldurup TDS metrenizi suyun içene daldırarak suyunuzun kaç ppm olduğunu anlayabilir ve bu değer 50 ppm in üstünde çıkıyorsa filtrelerinizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

3. Ve son yöntem ise sizin yerinize bizim filtre değişim vaktinizi takip etmemiz. Bu yöntemde su arıtma cihazınızın sorumluluğu tamamen birim elimizde olmaktadır. Sizin su arıtma cihazınızın datalarını bilgisayara kayıt ederek su arıtama cihazınızın filtre dğişim vakti geldiğinde size önde sms atıyoruz sms e cevap veremediğiniz durumda hatırlatmak amacıyla sizi bir defa arıyoruz.

su arıtma filtresi

Su Arıtma Filtresi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

Arıtma filtresi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey hangi filtrelere ihtiyacınızın olduğudur.

su arıtma cihazınızın en son ne zaman filtrelerinin değiştiğine göre ön filtre gurubu (sediment karbon ve blok karbon) ya da ön filtre gurubuyla beraber membran filtre değişmelidir. Cihazınızın filtreleri 1.5 senedir değişmediyse membran filtre ve ön filtre gurubu eğer 1 sene olduysa sadece ön filtre gurubu değişmelidir. Tatlandırıcı filtreyi 6 ayda bir değiştirilmesi önerilir. Ama ön filtre gurubuyla beraber değiştirilmesi herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. hangi filtreleri alacağınıza karara verdikten sonra satın almak istediğiniz filtrenin sertifikalarının tam olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Satın almak istediğiniz filtrenin sertifikalarının tam olması alacağınız ürünün kaliteli ve sağlık standartlarına uygun olduğunu gösterir. Merdiven altı ürünlerin sertifika alamadığını düşünürsek sertifikasız ürün almak pek akıl karı değil.

su içmenin faydaları

Güvenilir Yerlerden Su Arıtma Filtresi Almasam Ne Olur

Sertifikasız ve güvenilmez yerlerden alınan fahiş ucuz su arıtma filtresi üretiminde kullanılan malzemelerin sağlığa olumsuz etkileri büyüktür. Bunun yanında ucuz ve kalitesiz ham maddelerden üretilen filtreler su arıtma cihazının 3 bar basıncına dayanamayıp patlaması olası ve sıkça insanların başına gelen durumlardandır. Yani ucuz ve sertifikasız (NSF, TE, TSE ve ISO) su arıtma filtrelerini kullanırsanız sağlığıma yatırım yapayım derken daha da bozma ihtimaliniz olmakla beraber patlayarak hem canınıza hem de malınıza zarar verme olasılığı da vardır. Su arıtma filtresi alırken dikkatli olun sağlığınızdan olmayın. 

pasifiklife su arıtma sistemlerine buradan göz atabilirsiniz.

diğer ürünlere göz atın

Sosyal Medya

FACEBOOK

İNSTAGRAM