Su Arıtma Servisi | Filtre Değişimi, Montaj | Pasifiklife

su arıtma servisi
su arıtma servisi

Pasifiklife Su Arıtma Servisi

Su arıtma servisi Pasifiklife su arıtma servisi olarak filtre değişimi, bakım, montaj, nakliye (su arıtma cihazı nakliye) ve teknik destek konularında itinayla hizmet vermekteyiz.

Su arıtma servisine mi ihtiyacınız var?

 

Pasifiklife

Pasifiklife su arıtma sistemleri tüm Türkiye’ye hizmet veren köklü su arıtma firmalarının başında gelmektedir. Türkiye geneline tecrübeli ve eğitimli ekibimizle su arıtma satış, servis, yedek parça ve teknik destek konularında özenli ve kaliteli hizmet vermekteyiz.

Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar

Su arıtma cihazı içerisindeki filtreler sayesinde suyu %98 oranında bakteri, mikrop, kireç, kimyasal (sulara karıştırılan klor tarım ilaçları vb.) gibi doğal suda olmaması gerek maddelerden ayrıştırır. Cihazlarımızın içerisindeki tatlandırıcı ve (isteğe bağlı) detoks mineral filtreleri sayesinde suya mineral takviyesi yapar. Bu aşamalardan geçen su musluk suyundan daha temiz, ph. seviyesi dengeli ve doğal kaynak suyundan daha mineralli hale geliyor. Mineral bakımından zenginleşmiş bu su anti bakteriyel, çelik su arıtma tankında depolanır. Tanklarda polimer (plastik) malzeme bulunmadığı için sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Su arıtma cihazı nasıl çalışır

Su Arıtma Cihazı içerisindeki filtreler sayesinde suyu arıtır. İçerisindeki filtreler ve özellikleri şunlardır.

Sediment filtre: suyun içerisindeki kaba tortu, kum, ve büyük partikül ve parçacıkları tutar. Bu filtrenin amacı membran filtreyi  kaba tortu, kum, ve büyük sayılabilecek parçacıklardan koruyarak ömrünü uzatmaktır.

Karbon filtre: Suyun kötü kokusunu alarak kimyasallardan nispeten arıtır. Suyu daha yumuşak içimli hale getirir. bu filtreleme yöntemini (karbon filtre) Amerikan ordusu tarafından doğada buldukları içilip içilemeyeceğinden emin olmadıkları sulara da uyguluyorlar.

Blok karbon filtre: Korbon filtreyle benzer özellikleri olmasıyla beraber daha blok halindeki yapısı daha iyi bir filtreleme yapar. Bununla beraber sudaki mikroorganizmaları da kısmen süzer.

Membran filtre: su arıtma cihazının kalbini oluşturan filtredir. minimum 3 bar basınçla çalışan filtredir. Gözeneklerinden 1 mikrondan büyük hiçbir madde geçemez. Su arıtma işleminin son durağıdır su bu noktandan sonra su tankına dolar ve oradan tatlandırıcı filtreden sonra musluğa gider

Tatlandırıcı filtre : Suya mineral ve tat veren filtredir. Hindistan cevizi kabuğundan üretilir suyun en önemli filtrelerinden biridir  membran filtreden sonraki, musluğunuza gelmeden en son aşamadır.

Neden Su Arıtma Cihazı Almalıyım

Şebeke suyuna katılan klor ve suyun taşınma şartlarından kolayı içilemez olduğu gayet açıktır. Şişelenmiş sular uzun süre plastikte şişelerde taşındığında plastik suda çözünüyor ve suya karışıyor bu da sağlığınızı tehdit ediyor. Su arıtma cihazları ise diğer sulara göre daha temiz ve içerisinde plastik yok.

Bununla beraber su arıtma cihazı almanın avantajları saymakla bitmiyor işte su arıtma cihazı almanın faydalarından bir kaçı.

  • su arıtma cihazı almak öncelikle sağlığınıza çok büyük bir yatırımdır. Yaşamın kaynağı olan ve bizler için çok önemli olan suyu en temiz ve mineralli haliyle tüketmemize imkan sağlayan su arıtma cihazları şüphesiz ki sağlığınıza yapacağınız en büyük yatırımlardan biri olacaktır.
  • su arıtma cihazı sağlığınıza olduğu kadar cebinizi de koruyor. su arıtma cihazının yıllık filtre değişim ücreti karşısında 3 günde biten ve içmek dışında başka hiçbir yerde kullanamadığınız damacana suları var. Damacananın aksine su arıtma cihazından elde edilen suyla yemeklerinizi çayınızı yapabilirsiniz meyve sebze yıkarken de kullanılan su arıtma cihazları cebinizden her 3 günde bir çıkan damacana su parasından kurtarıyor.
  • Su arıtma cihazı zamanınızdan da tasarruf ettiriyor. su arıtma cihazı sahibi olarak sadece temiz su içmekle kalmıyor damacana su alma, taşıma ve ne zaman bitecek kaygılarından da kurtulmuş oluyorsunuz. Su arıtma cihazından elde edilen sular sadece bir musluk uzakta olmasından dolayı kolay ve hızlı ulaşılabilen sulardır.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

Su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz dereken bir kaç husus var bunlardan biri su arıtma cihazının kalitesi ve su arıtma servisi olup olmadığıdır. Su arıtma servisi olup olmadığı çok önemli çünkü su arıtma cihazının sabit güvenilir bir servisi olmadığı durumda su arıtma cihazının arza durumunda muhatap bulamayacaksınızdır bu yüzden su arıtma servisi olmasına dikkat etmelisiniz


FACEBOOK

İNSTAGRAM